Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/hdp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wielkanocne kartki z życzeniami krok po kroku

Piękne kartki i wierszyki wielkanocne

Wielkanoc to obok Bożego Narodzenia najważniejsze święto, jakie chrześcijanie obchodzą w ciągu całego roku. Towarzyszy nam wówczas odmienna atmosfera, inne symbole i motywy, gotujemy i pieczemy inne dania i przysmaki, ale z okazji dwóch tych świąt wysyłamy sobie świąteczne kartki z życzeniami. W okolicach Świąt Wielkiej Nocy wszystko – wystawy sklepowe, ulice, miejsca pracy i nasze domy przyozdobione są wielkanocnymi motywami – zajączkami, kurczątkami, barankami, kolorowymi jajkami, palmami i baziami, a my życzymy sobie, by wraz z zmartwychwstałym Chrystusem i budzącą się wiosną wstąpiła w nasze serce nadzieja, radość i odmiana na lepsze.

Przed Wielkanocą znajdziemy w sklepach mnóstwo najróżniejszych kartek wielkanocnych, które wysyłamy naszym bliskim, przyjaciołom i znajomym. Nie zapominajmy o tym zwyczaju i z odpowiednim wyprzedzeniem kupmy świąteczną kartkę na Wielkanoc, wpiszmy do niej ładne życzenia i wyślijmy do tych naszych bliskich, którzy mieszkają z dala od nas i z którymi widujemy się rzadko. Jeden z wielkanocnych symboli – jajko – oznacza odrodzenie życia, nowe życie i cykliczne odradzanie się natury. Życzmy naszym najbliższym odrodzenia, zmiany naszego życia na lepsze wraz z budzącą się do życia wiosną. Warto kupić kartkę, w której samodzielnie wpiszemy życzenia – przyjemniejsze jest otrzymywanie życzeń napisanych własnoręcznie przez adresata niż powielanych masowo na wszystkich kartkach świątecznych.

Świetną zabawą może być samodzielne wykonanie wielkanocnych kartek z życzeniami. Potrzebujemy wówczas twardego papieru tekturowego w różnych kolorach, papieru kolorowego, nożyczek, kleju i odrobiny fantazji. Z papieru wytniemy kolorowe pisanki, bazie, śmieszne króliczki i kurczątka. Oryginalnie będzie prezentować się kartka w kształcie koszyczka z przyklejonymi pisankami, królikami i kurczątkami. Wykorzystajmy bibułę, watę i inne elementy, by kartka była oryginalna i zabawna.

Jeśli zbyt późno przypomnieliśmy sobie o konieczności wysłania kartek świątecznych, a poczta nie zdąży dostarczyć ich na czas, możemy wysłać wirtualną kartkę wielkanocną. W Internecie znajdziemy mnóstwo e-kartek o tematyce wielkanocnej – graficznych, animowanych, muzycznych i innych. Jeśli chcemy być oryginalni i pragniemy przesłać komuś indywidualną e-kartkę wielkanocną, dostosowaną do adresata, możemy sami zrobić taką wirtualną kartkę w dowolnym programie graficznym. Mamy wówczas szansę narysować samodzielnie świąteczne motywy, dodać obrazki i zdjęcia i ucieszyć bliską nam osobę taką niepowtarzalną, wyjątkową kartką.