Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/hdp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Zabawne kartki na Boże Narodzenie krok po kroku

Śmieszne kartki gwiazdkowe

Współcześnie jesteśmy tak zabiegani, zapracowani i wiecznie zajęci, a wzmaga się to szczególnie przed świętami Bożego Narodzenia, iż na wiele rzeczy nie mamy po prostu czasu. Z tego powodu często rezygnujemy z pięknego zwyczaju wysyłania sobie świątecznych kartek z życzeniami. Skąd się wziął zwyczaj wysyłania kartek świątecznych? Nie jest to tradycja stara. Przyjmuje się, iż w 1842 roku wysłano pierwszą kartkę z okazji Bożego Narodzenia, a jej nadawcą był szesnastoletni londyński artysta Wiliam Maw Egley. Już w następnym roku pojawiło się mnóstwo świątecznych kartek wykonanych na prywatne zamówienie sir Henry’ego Cole. W Polsce kartki z życzeniami wysyłane poczta pojawiły się pod koniec XIX wieku, lecz zwyczaj ten upowszechnił się dopiero w XX wieku. Oczywiście rozwój Internetu i telefonii komórkowej sprawił, iż odchodzimy od tradycyjnych papierowych kartek na rzecz świątecznych e-kartek – kolorowych, animowanych kartek wysyłanych drogą elektroniczną lub życzeń wysyłanych za pomocą smsów.

Dlaczego warto mimo wszystko wysyłać świąteczne kartki z życzeniami? Z wielu powodów. Po pierwsze, jest to ładny zwyczaj, a zwyczaje zawsze warto kultywować w tak bardzo zmiennym i dynamicznym świecie. Po drugie, wysyłając kartkę świąteczną z własnoręcznie wpisanymi życzeniami dajemy dowód naszej pamięci i naszych starań. Z pewnością bardzo miła jest świadomość, iż ktoś szukał dla nas odpowiedniej kartki, później szukał lub sam wymyślał życzenia, by sprawić nam radość i życzyć nam wszystkiego, co najlepsze z okazji pięknych i magicznych świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze większą przyjemność sprawiają kartki ręcznie robione – zindywidualizowane, dopasowane do adresata i niepowtarzalne.

Warto potrudzić się nieco nad życzeniami, które wpisujemy na kartkę świąteczną, by były oryginalne, szczere i płynęły z głębi serca. Do osób bliskich, do przyjaciół, do znajomych, którzy mieszkają daleko, możemy przesłać śmieszne życzenia i dowcipne kartki, które nie tylko wzruszą, ale i rozśmieszą. Spróbujmy sami wymyślić śmieszne życzenia, zabawny rymowany wierszyk, w którym pokażemy, że znamy pragnienia, marzenia lub zainteresowania adresata. Takie życzenia – indywidualne, skierowane tylko do tej jednej osoby – naprawdę sprawiają najwięcej radości. Jeśli nie potrafimy sami niczego wymyślić, poszukajmy śmiesznych życzeń w internecie. Także i tu można się postarać – nie wybierajmy pierwszych lepszych bożonarodzeniowych życzeń, ale znajdźmy ciekawsze, oryginalniejsze słowa i wierszyki.