Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/hdp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kartki robione w domu krok po kroku

Samodzielnie wykonane pocztówki na święta

Zwyczaj wysyłania kartek świątecznych należy do przyjemniejszych tradycji bożonarodzeniowych. Wiele osób lubi wybierać skrupulatnie ładne kartki świąteczne z myślą o poszczególnych adresatach, a następnie szukać, wymyślać, przeglądać życzenia świąteczne, które następnie wpiszą na świąteczne kartki. Niestety zwyczaj ten zanika wraz z rozwojem Internetu. Łatwiej, taniej i szybciej wysłać e-kartkę lub życzenia esemesowe. Na szczęście są jeszcze wśród nas miłośnicy wysyłania i otrzymywania tradycyjnych pocztówek świątecznych tradycyjną pocztąJeszcze większą frajdę sprawia otrzymywanie, a dla wielu osób także wykonywanie świątecznych kartek ręcznie robionych. Wówczas wiemy, że osoba, która wykonała taką kartkę samodzielnie, poświęciła czas i uwagę, by wykonać specjalnie dla nas kartkę bożonarodzeniową.

Osoby, które mają zdolności plastyczne lub nawet podstawowe zdolności manualne, z powodzeniem będą w stanie samodzielnie wykonać kartki świąteczne dla swoich bliskich. Wystarczy jedynie kupić w sklepie papierniczym potrzebne nam akcesoria – biały papier tekturowy, kolorowy papier do wycinania, szablony do rysowania, klej i inne potrzebne nam ozdoby. Do tego wystarczy chęć i uruchomienie wyobraźni. W Internecie znajdziemy mnóstwo pomysłów na samodzielne wykonanie kartek bożonarodzeniowych, podpowiedzi i rady, jak wykonać ładne i oryginalne kartki. Nie trzeba przejawiać talentu artystycznego, by wykonać ładną kartkę świąteczną. Wystarczy wyciąć proste wzory choinki, bałwana, Świętego Mikołaja, anioła, dzwoneczków itp. z ładnego, kolorowego papieru, dodać do tego kokardki wykonane z kolorowego sznurka, dokleić bibułkowe elementy i kartka gotowa. W środku wpisujemy samodzielnie wymyślone życzenia lub śmieszny wierszyk świąteczny i możemy być pewni, że adresat takiej ręcznie robionej kartki będzie zachwycony.

Ci, którzy mają dwie lewe ręce do takich artystycznych prac lub nie mają czasu na wykonanie świątecznych pocztówek, mogą kupić w sklepie kartki ręcznie robione. Wykonywane są one z tektury, kolorowego papieru, bibułki, sznureczków i innych elementów i są rzeczywiście robione ręcznie. W porównaniu z gwiazdowymi kartkami drukowanymi masowo, są skromniejsze, mniej na nich intensywnych, kolorowych obrazków i brokatu, a więcej eleganckiej prostoty i pomysłowości w wykonaniu. Z pewnością takie kartki przypadną do gustu każdemu.