Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/hdp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Gwiazdkowe obrazki do kolorowania krok po kroku

Świąteczne obrazki do drukowania

Czas świąteczny to okres, gdy wszyscy włączają się do przygotowań i każdy chce mieć udział w stworzeniu świątecznej, rodzinnej, ciepłej atmosfery. Jeśli mamy przyjaciół lub członków rodziny, którzy mieszkają daleko od nas, z odpowiednim wyprzedzeniem wysyłamy im ładne świąteczne kartki z życzeniami. Ogromną radość bez wątpienia sprawiają bożonarodzeniowe kartki ręcznie robione – adresat docenia czas, uwagę i pracę, które nadawca włożył w wykonanie takiej kartki. Samo wykonywane takich kartek może być świetną zabawą i szansą na stworzenie w domu świątecznej atmosfery. Zaangażujmy wszystkich członków rodziny, a w szczególności dzieci, do wykonywania takich świątecznych kartek i do wymyślania śmiesznych życzeń i wierszyków bożonarodzeniowych, które wpiszemy do tych kartek. Dzieci z pewnością wykażą się bogatą wyobraźnią i stworzą wspaniałe kartki na Boże Narodzenie.

Mniejszym dzieciom, które jeszcze nie umieją ładnie rysować, wycinać ani posługiwać się nożyczkami, również możemy znaleźć zajęcie, przy pomocy którego włączą się w wykonywanie kartek świątecznych. W Internecie znajdziemy mnóstwo rysunków do kolorowania o tematyce bożonarodzeniowej, które mogą stać się elementem ręcznie robionych kartek świątecznych. Wystarczy wydrukować z Internetu taki rysunek – choinkę, świętego Mikołaja z reniferami, szopkę bożonarodzeniową, aniołka i dać naszym dzieciom do pokolorowania. Z jednej strony jest to świetny sposób na włączenie nawet najmłodszych domowników do przygotowań świątecznych, zaznajomienie ich ze świątecznymi symbolami i zwyczajami, a z drugiej strony to szansa na świetną zabawę. Takie pokolorowane świąteczne rysunki wycinamy i naklejamy na tekturkę, tworząc w ten sposób kartkę świąteczną. Taka kartka wykonana samodzielnie przez naszą pociechę może być świetnym prezentem gwiazdkowym np. dla babci, która z różnych okazji otrzymuje od wnuków laurki i najróżniejsze rysunki.

Świąteczne obrazki do kolorowania to także świetna ozdoba na choinkę. Wystarczy znaleźć w Internecie rysunki mniejszego formatu. Nasze dziecko pokoloruje kredkami lub pisakami takie świąteczne rysunki, a my podkleimy je twardą tekturką i doczepimy do nich nitkę lub tasiemkę, by móc obrazek powiesić na gałązkach choinki. Dzieci z pewnością będą zachwycone, że ozdoby przez nie wykonane zdobią bożonarodzeniowe drzewko. W czasie gdy nasze pociechy zajęte są kolorowaniem i klejeniem świątecznych ozdób, my możemy spokojnie oddać się świątecznym porządkom lub pieczeniu świątecznych pierników.