Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/hdp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Bożonarodzeniowe kartki internetowe krok po kroku

Gwiazdkowe e-kartki i życzenia

Choć wciąż w okresie bożonarodzeniowym i przed Nowym Rokiem wysyłamy dużo świątecznych kartek z życzeniami, ilość ta zmniejszyła się znacznie wraz z rozwojem Internetu i telefonii komórkowej. Część osób przerzuciła się na elektroniczną formę wysyłania życzeń świątecznych i całkowicie zrezygnowała z wysyłania tradycyjnych kartek bożonarodzeniowych. Oczywiście internetowe kartki świąteczne nie wymagają pójścia do sklepu, płacenia za kartkę i kopertę, szukania i wpisywania życzeń i wierszyków świątecznych i następnie pójścia na pocztę i wysłania ich. Wszystkie te czynności możemy wykonać, siedząc przed monitorem komputera. Z pewnością oszczędzamy czas i pieniądze, ale tracimy możliwość wzięcia do ręki kartki, którą ktoś wybrał specjalnie dla nas i do której wpisał ręcznie życzenia, niejednokrotnie wymyślone samodzielnie.

W Internecie znajdziemy mnóstwo stron internetowych, które oferują nam najróżniejsze bożonarodzeniowe e-kartki. Poza zwykłymi kartkami graficznymi znajdziemy mnóstwo kartek muzycznych, animowanych, które są właściwie krótkimi animowanymi filmikami ze świąteczną historyjką i puentą. Często jednak ilość nie przekłada się na jakość i musimy nieźle poszukać w zasobach internetowych zanim trafimy na ładną, elegancką kartkę świąteczną, którą będziemy mogli wysłać kuzynom, wujkom lub kolegom z pracy.

Jeśli chcemy złożyć życzenia świąteczne za pomocą Internetu, najbardziej elegancką i oficjalną formą jest wysłanie e-kartki świątecznej i życzeń pocztą elektroniczną. Warto wysyłać życzenia indywidualnie do każdego adresata, a nie przesyłać tej samej e-kartki i życzeń do wszystkich osób na naszej liście mailowej. Pamiętajmy także, iż nie każdy rodzaj kartki możemy wysłać każdemu. Osobom, z którymi pozostajemy w bardziej oficjalnych stosunkach, wysyłamy eleganckie, stylowe i uniwersalne kartki. Bliskim przyjaciołom, znajomym, kolegom z pracy możemy wysłać śmieszne życzenia i zabawne animowane e-kartki. Jeśli mamy znajomych, którzy nie są chrześcijanami, wysyłajmy im kartki bez wyraźnych symboli religijnych, a z uniwersalnymi motywami – choinki, Świętego Mikołaja, zaśnieżonego krajobrazu itp. Wówczas ateista, muzułmanin czy protestant nie będzie czuł się wykluczony z magicznej, świątecznej atmosfery.

Bliskim przyjaciołom i znajomym możemy także wysłać życzenia esemesowe, ale jeszcze lepiej jest zadzwonić i w rozmowie złożyć ciepłe życzenia. Możemy być pewni, iż każdy ucieszy się z naszego telefonu i będzie wdzięczny, iż pamiętaliśmy o nim.