Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/hdp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kartki świąteczne - zrób to sam krok po kroku

Jak zrobić kartkę na Boże Narodzenie?

Samodzielnie wykonana kartka bożonarodzeniowa lub kartka wielkanocna jest wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby, której chcemy sprawić prawdziwą radość. Oczywiście możemy kupić gotową już, drukowaną kartkę świąteczną w sklepie, ale jaka to przyjemność otrzymać taką kartkę, jaką otrzymują wszyscy? Kartka świąteczna ręcznie robiona to dowód naszej pamięci, czasu poświęconego na wykonanie, uwagi i namysłu. Nie trzeba mieć talentu artystycznego ani wyjątkowych zdolności manualnych, by samodzielnie zrobić ładną, stylową kartkę bożonarodzeniową. Z odpowiednim podejściem czynność ta może stać się znakomitą zabawą – zaangażujmy członków naszej rodziny do wykonywania takich kartek, włączmy świąteczne piosenki i poczujmy atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Przed zabraniem się do wykonywania świątecznych kartek warto przejrzeć zasoby Internetu. Znajdziemy tam mnóstwo inspiracji, rad, wskazówek i pomysłów, jak wykonać nieskomplikowaną i jednocześnie ładną bożonarodzeniową pocztówkę. Zobaczymy także, że nie jest to niczym trudnym! Wystarczy kupić w sklepie papierniczym papier tekturowy w kilku kolorach. Część arkuszy wykorzystamy na same kartki, a część na wycięcie obrazków i ozdób, którymi ozdobimy kartki świąteczne. Wybierzmy koniecznie papier tekturowy, gdyż cieńszy papier nie będzie wyglądał tak ładnie. Będziemy potrzebować także kleju, nożyczek, pisaków i wszelkich ozdób, które umieścimy na kartkach.

Jeśli potrafimy ładnie rysować, namalujmy coś świątecznego na białej tekturce – ośnieżony krajobraz, choinkę, bałwana, Świętego Mikołaja, szopkę bożonarodzeniową, następnie wytnijmy taki rysunek i przyklejmy na kartkę świąteczną. W zależności od upodobań możemy pomalować taki rysunek lub wypełnić go papierem kolorowym, kolorową bibułką itp. Inną metodą wykonywania kartek świątecznych jest naklejanie wyciętych z tektury wzorów na kartkę – np. choinki z zielonej tektury, bałwana, bombki, anioła, gwiazdek itp. Wystarczy szablonowy, uproszczony wizerunek bałwana lub choinki wykonany z ładnej tektury. Aniołek bożonarodzeniowy to po prostu kilka trójkątów i kółek połączonych ze sobą (okrągła głowa z uśmiechem, trójkątna sukienka anioła, trójkątne skrzydła). Na kartki możemy przyklejać także wstążeczki, kokardki, elementy z bibuły lub materiału – wszystko zależy od naszej fantazji i wyobraźni. W środku wpisujemy starannie życzenia i możemy wysyłać.